Jaki olejek wybrać do twarzy i jak stosować

Olejki naturalne to prawdziwe dobrodziejstwo dla włosów paznokci ciała ale też twarzy. Są zrobione metoda na zimno, nie zawierają konserwantów, barwników ani innych sztucznych dodatków, czyli 100% pochodzące z natury, samo zdrowie! Wyznacznikiem wyboru olejku do twarzy jest typ skóry lub problem z którym się zmagamy, to decyduje o rodzaju olejków których powinno się używać. Rodzaje olejków: schnące, półschnące i nieschnące.



Olejki schnące
Mają lekką, mało tłustą, wodnistą konsystencję, szybko się wchłaniają. Po aplikacji skóra nie pozostaje tłusta. Idealne do skóry tłustej i problematycznej. Olejki suche to olejki z: z pestek winogron, z kiełków pszenicy, ogórecznika, rokitnikowy, z wiesiołka, z dzikiej róży, czarnuszki, lniany, konopny.

Olejki półschnące 

Są nieco tłuste ale mają również lekką konsystencję. Po aplikacji skóra jest nawilżona ale nie pozostaje z byt tłusta. Olejek dobrze się wchłania. Idealne do cery normalnej i mieszanej. Olejki półsuche to olejki z: arganowy, z pestek moreli, z nasion bawełny, słonecznikowy, ze słodkich migdałów, krokosza, sezamowy.

Olejki nieschnące Mają ciężka gęstą konsystencję. Są bardzo tłuste. Długo się wchłaniają, intensywnie natłuszczają i nawilżają, dlatego poleca się je do cery suchej i dojrzałej. Idealne jako kosmetyk do demakijażu (o tym pisałam tutaj). Mogą zapychać pory. Olejki nieschnące to olejki z: awokado, pestek dyni, orzechów laskowych, makadamia, pestek dyni, rycynowy, oliwy z oliwek, kokosowy

Przykładowe, polecane olejki ze względu na typ cery:

  • ZMARSZCZKI arganowy, różany, z pestek malin, z czarnuszki
  • TŁUSTA z wiesiołka, jaśminowy, lotosowy, pachnotki, lniany
  • MIESZANA z wiesiołka, z dzikiej róży, pachnotki
  • SUCHA z weisiołka, oliwa z oliwek, kokosowy, arganowy
  • WRAŻLIWA z wiesiołka, z jojoba, tamanu
  • TRĄDZIK jojoba, pachnotki, lniany, czarnuszki, odradza się stosowania olejku kokosowy i z pszenicy,
  • BLIZNY (np. po trądziku)z dzikiej róży, tamanu
  • PRZEBARWIENIA rycynowy, cytrynowy

Przed pierwszym stosowaniem olejku należy sprawdzić czy nie uczula. W tym celu należy wykonać test skórny który polega na rozsmarowaniu niewielkiej ilości olejku ok. kropli, w miejscu gdzie jest cienka skóra np. w zgięciu łokcia. Po 24 godzinach obserwujemy czy olejek wywołał niepokojące objawy np. świąt, zaczerwienie, wysypkę. Jeśli żadne objawy nie występują oznacza to że składnik nie wywołuje reakcji alergicznej.

Jak i kiedy stosować olejki do twarzy:
Z racji że olejki mniej lub bardziej natłuszczają skórę zaleca się ich stosowanie przede wszystkim na noc na oczyszczoną cerę, po stosowaniu kosmetyków do pielęgnacji (np. żelu do mycia) przy uczuciu przesuszenia i napięcia skóry, po demakijażu jak i przed makijażem jako baza (np, olej z nasion malin) która dodatkowo jest filtrem przeciwsłonecznym, wskazane po opalaniu. Nadmiar tłustego olejku należy delikatnie wetrzeć w chusteczkę. Aplikację należy rozpocząć od nałożenia kilku kropli na opuszki palców, które okrężnymi ruchami wmasują olejek w skórę.

Jak przechowywać olejek:
-w temperaturze pokojowej
-w miejscu z dala od źródła ciepła i słońca

Komentarze

  1. Ja używam olej lniany, jak na razie sprawdza się super :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja jak na razie nie zdecydowałam się na żaden olejek do twarzy.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz