Co warto wiedzieć o peelingu

Peeling całego ciała, jest to zabieg powszechnie stosowany w kosmetyce, który prawidłowo wykonany, już sam w sobie w sposób natychmiastowy poprawia stan skóry- daje efekt wygładzenia, zmiękczenia i pobudzenia skóry. Polega na usunięciu martwych komórek, co skutkuje poprawieniem wyglądu skóry, jej regeneracją i rozjaśnieniem. Jest stałym elementem pielęgnacji skóry. Regularnie wykonywany odmładza skórę, czyni ją gładką, świeżą, miękką, pełną blasku i zdrowego wyglądu.Zabieg pobudza krążenie krwi, co umożliwia lepsze dotlenienie komórek. Odblokowują się pory, zmarszczki spłycają, skóra staje się jędrniejsza, świeższa i czystsza.Peeling ciała przed zabiegiem pielęgnacyjnym , zwiększa skuteczność całego zabiegu, powoduje, że działania preparatów są większe i dłużej widoczne.


Peelingi ciała są to zabiegi złuszczające martwy naskórek. Ułatwiają penetrację aktywnych składników w głąb skóry, pozostawiając ją idealnie gładką, nawilżoną i odpowiednio natłuszczoną, miękką w dotyku.  

Rodzaje peelingów

Ze względu na sposób złuszczania, peelingi dzielą się na mechaniczne i chemiczne. Peeling mechaniczny polega na mechanicznym ścieraniu powierzchni naskórka przy użyciu odpowiedniego urządzenia. Peeling chemiczny polega na zastosowaniu substancji , które wnikają w głąb skóry i przyczyniają się do przebudowy kolagenu i elastyny.

Polecam peelingi ciała jako:
- samodzielny zabieg, gdy skóra jest szara, szorstka, sucha i nieprzyjemna w dotyku,
-stosowany w celu lepszego wchłonięcia kosmetyków pielęgnacyjnych np serum,
- przed letnim urlopem, gdy chcemy przygotować na ekspozycję słoneczną,
- w połączeniu z masażami.



Samodzielny peeling|
Peeling można wykonać samodzielnie. Na rynku istnieje wiele różnorodnych preparatów umożliwiających przeprowadzenie zabiegu. Do tego celu szeroko wykorzystuje się produkty naturalne: drobinki maku, gąbki, pumeks, ziarna ryżu, sól morska, zmielone łupiny orzechów. Wspomniane składniki zawierają zwykle np. mydła, maseczki, żele peelingujące. Poza tym, kosmetyki te powinny być bogate w substancje oczyszczające, stabilizujące, nawilżające i odżywiające. Czego zatem szukać w nich? Na pewno substancji zawierających witaminy: A, E, C, F.

Zabieg wykonuje się cyklicznie, co 28 dni, w takim czasie bowiem powstają nowe komórki i obumierają stare.A oto 2 moje propozycje na domowy peeling:




SÓL plus olejki
Kryształki naturalnej soli, olej z orzechów, wit. E, olejek grejfrutowy, olejek cyprysowy. Substancje nawilżające oczyszczają i wygładzają skórę, pobudzają mikrocyrkulację i ujędrniają skórę.
Składniki odżywcze pozostawiają skórę jedwabiście miękką, delikatnie natłuszczoną, maksymalnie nawilżoną a piękny, apetyczny zapach orzeźwia, energetyzuje i uwalnia endorfiny.


Komentarze

  1. Dla mnie sol jest zbyt ostra (mam duzo naczynek), ale swietnie sie sprawdz cukier w tek roku: cukier (zawsze biore ten wiekszy brązowy)+miod+sok z pomarańczy- moj najlepszy peeling ever ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja polecam gorąco piling kawowy! Jest rewelacyjny! Wystarczy wypić sobie kawkę i użyć zaparzonych fusów z dodatkiem oliwy z oliwek.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo fajny post. Ja robię sobie peeling kawowy :)

    OdpowiedzUsuń
  4. dobrze czasem zafundować sobie takie złuszczanie naskórka!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz